تاريخ و زمان
جمعه 4 اسفند 1402  
بيشتر
جستجو
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 1036265
تعداد بازديد اين بخش: 94991
در امروز: 154
اين بخش امروز: 28

بيشتر
فعاليت هاي قرآني
عرضه كتاب «سلمان فارسي» و «حضرت ابوالفضل(ع)»در نمايشگاه كتاب

انتشارات مسجد مقدس جمكران دو كتاب زندگينامه «سلمان فارسي» و «حضرت ابوالفضل(ع)» نوشته رضا ديلمي را براي كودكان و نوجوانان در نمايشگاه كتاب تهران عرضه كرد.

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، انتشارات مسجد مقدس جمكران دو كتاب زندگينامه «سلمان فارسي» و «حضرت ابوالفضل(ع)» را به قلم رضا ديلمي منتشر كرد.

در كتاب زندگينامه «سلمان فارسي» كودكان و نوجوانان با شخصيت ايراني سلمان فارسي كه به نام روزبه مشهور بود، آشنا مي‌شوند و در ادامه مهاجرت وي در پي مبعوث شدن حضرت محمد(ص) را دنبال كرده و با خدمات يار ديرين پيامبر اسلام در راه ترويج و نشر شريعت اسلامي در طول 350 سال عمر پربركتش آشنا مي‌شوند.

سرگذشت آزاد شدن وي به دست پيامبر از بردگي و سپس انتخاب نام سلمان براي وي، سرگذشت امارت وي بر سرزمين مدائن از جانب پيامبر، ماجراي جنگ خندق و پيشنهاد كارگشاي وي براي پيروزي در اين جنگ به پيامبر(ص) و در نهايت ماجراي رحلت وي و خوانده شدن نماز بر پيكرش توسط حضرت علي(ع) از جمله مطالب مهم اين كتاب است كه به زباني ساده براي كودكان و نوجوانان در قالب 24 صفحه مصور نقل شده است.

زندگينامه «حضرت ابوالفضل(ع)» نيز عنوان كتاب ديگري از انتشارت مسجد جمكران است كه در آن زندگي يكي از فرزندان حضرت علي(ع) از زمان تولد تا حضورش در عاشورا و ياري برادر بزرگوارش حضرت امام حسين(ع) روايت شده است.

مطالب مهم اين كتاب كه با نام «سقاي حرم» منتشر شده، درباره نسب آن حضرت، شرح كنيه ايشان، دلاورمردي‌هاي وي در جنگ‌هاي دروه خلافت حضرت علي(ع) و سرگذشت عاشورا و جانفشاني وي درباره كاروان عاشورا و به ويژه زنان و بچه‌هايي كه با اين كاروان همراه شدند و در نهايت نحوه به شهادت رسيدنش را در 24 صفحه شامل مي‌شود.

تصويرگري اين دو كتاب كه با قيمت روي جلد 800 تومان عرضه شده است را مريم فرج‌پور به عهده داشته است.

يادآور مي‌شود، انتشارات مسجد مقدس جمكران، با بيش از 4000 عنوان كتاب به نمايشگاه كتاب تهران آمده است كه از ميان اين كتاب‌ها 22 عنوان مربوط به حوزه‌ي كودك و نوجوان است. منبع: ايكنا

نسخه قابل چاپ
رتبه مطلب: 0.00، از 0 راي پيام هاي ديگران (1 نظر)

تعداد بازديد اين صفحه: 1397
خانه | بازگشت | Quran Guest (qguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.