تاريخ و زمان
جمعه 4 اسفند 1402  
بيشتر
جستجو
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 1036287
تعداد بازديد اين بخش: 95001
در امروز: 176
اين بخش امروز: 38

بيشتر
فعاليت هاي قرآني
تعيين ضوابط آموزش قرآن به خردسالان در آيين‌نامه‌هاي استاني سازمان دارالقرآن

 معاون امور استان‌هاي سازمان دارالقرآن الكريم با بيان اينكه آيين‌نامه‌هاي استاني را تا نيمه بهار 90 به مؤسسات قرآني در استان‌ها ابلاغ خواهيم كرد، عنوان كرد: در اين آيين‌نامه‌ها ضوابط و شرايط آموزش قرآن به خردسالان پيش‌بيني شده است.

حسين بهبودي، معاون امور استان‌هاي سازمان دارالقرآن‌ الكريم، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران‌(ايكنا)، با بيان اينكه آيين‌نامه‌هاي سازمان دارالقرآن الكريم ويژه استان‌ها تدوين و آماده شده است، افزود: اين آيين‌نامه‌ها از نيمه بهار 90 به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وي در ادامه با بيان اينكه در حال حاضر مؤسساتي ويژه فعاليت‌هاي قرآني كودكان و نوجوانان در استان‌ها وجود ندارد، عنوان كرد: هرچند كه مؤسسه خاصي براي فعاليت‌هاي قرآني كودك و نوجوان در استان‌ها وجود ندارد، اما تمامي مؤسسات و نهادهاي قرآني فعال در استان‌ها بخش عمده فعاليت خود را به كودكان و نوجوانان اختصاص مي‌دهند.

معاون امور استان‌هاي سازمان دارالقرآن الكريم، يادآور شد: در حال حاضر بيشترين مخاطبان مؤسسات و نهادهاي قرآني وابسته به سازمان دارالقرآن الكريم را كودكان و نوجوانان تشكيل مي‌دهند كه به همين دليل ما در معاونت امور استان‌هاي اين سازمان برنامه‌ريزي‌هاي خاصي را براي تسهيل در آموزش قرآن به كودكان و نوجوانان انجام داده‌ايم.

وي در اين بخش از سخنان خود با يادآوري اينكه آيين‌نامه‌هاي مربوط به فعاليت‌ مؤسسات قرآني در استان‌ها در حال حاضر آماده و تدوين شده است، افزود: در اين آيين‌نامه‌ها، استثنائات، ضوابط و شرايط خاص آموزش قرآن به كودكان و نوجوانان و به ويژه خردسالان بيان شده و مؤسسات قرآني در استان‌ها موظف هستند تا اين ضوابط و شرايط را در اموزش قرآن به كودكان و خردسالان مورد توجه قرار دهند.

هرچند كه موسسه خاصي براي فعاليت‌هاي قرآني در استان‌ها وجود ندارد اما تمامي موسسات و نهادهاي قرآني فعال در استان‌ها بخش عمده فعاليت خود را به كودكان و نوجوانان اختصاص مي‌دهند
حسين بهبودي، در ادامه، با اشاره به آموزش قرآن به خردسالان از سوي سازمان بهزيستي و وزارت آموزش و پرورش، گفت: در كنار وزارت آموزش و پرورش كه در جهت آموزش قرآن به خردسالان وظايف سنگيني را بر عهده داشته و مصوبه آن را نيز طي سال‌هاي گذشته به تصويب رسانده است، سازمان بهزيستي نيز فعاليت‌هاي گسترده‌اي را در حوزه آموزش قرآن به خردسالان انجام مي‌دهد.

وي يادآور شد: هر چند كه آموزش و پرورش و سازمان بهزيستي فعاليت‌هاي مختلفي را در حوزه آموزش قرآن به خردسالان دارند، اما سازمان دارالقرآن الكريم نيز با در پيش گرفتن روشي متفاوت از روش‌هاي اجرايي در آموزش و پرورش و سازمان بهزيستي به امر آموزش قرآن به خردسالان مشغول بوده و به عبارت ديگر روش خاصي را جدا از ساير سازمان‌ها و مراكز در پيش گرفته است.

مديركل سابق آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الكريم در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به تعامل سازمان دارالقرآن الكريم با سازمان بهزيستي گفت: هر چند كه در كنار سازمان بهزيستي در جهت آموزش قرآن به خردسالان تلاش مي‌كنيم اما بنا به تفاهمي كه با اين سازمان داشته‌ايم توليد محتواي آموزش قرآن به خردسالان در مهدهاي كودك سازمان بهزيستي را نيز برعهده داريم. 


منبع: ايكنا

نسخه قابل چاپ
رتبه مطلب: 0.00، از 0 راي پيام هاي ديگران (1 نظر)

تعداد بازديد اين صفحه: 195
خانه | بازگشت | Quran Guest (qguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.