تاريخ و زمان
دوشنبه 7 فروردين 1402  
بيشتر
جستجو
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 789410
تعداد بازديد اين بخش: 67288
در امروز: 45
اين بخش امروز: 8

بيشتر
فعاليت هاي قرآني
ايجاد دفتر سازماندهي مجامع و هيئت‌هاي قرآني دانش‌آموزي در سال جديد

 اداره‌كل امور قرآني وزارت آموزش و پرورش، از سال تحصيلي 90 ـ 91، دفتر سازماندهي و جهت‌دهي مجامع و هيئت‌هاي قرآني دانش‌آموزي را ايجاد مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران ‌(ايكنا)، همزمان با آغاز طرح جهت‌دهي و سازماندهي مجامع و هيأت‌هاي قرآني دانش‌آموزي در مدارس از آغاز سال تحصيلي 90 ـ 91 دفتر سازماندهي مجامع و هيأت‌هاي قرآني در وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازي مي‌شود.

براساس اين گزارش، دفتر سازماندهي مجامع و هيأت‌هاي قرآني از سال تحصيلي جديد زير نظر اداره‌كل قرآني وزارت آموزش و پرورش تشكيل خواهد شد تا پس از سازماندهي هيأت‌ها و مجامع قرآني دانش‌آموزي به رفع كمبودها و كاستي‌هاي اين هيأت‌ها بپردازد.

هيأت‌ها و مجامع قرآني دانش‌آموزي كه در حال حاضر در مدارس و محلات سراسر كشور به فعاليت مشغولند، فعاليتي جدا از فعاليت 10 هزار مدرسه قرآن داشته و محلي براي برنامه‌هاي خودجوش دانش‌آموزان و معلمان در مدارس و محلات به شمار مي‌آيند.

در طرح سازماندهي هيأت‌ها و مجامع قرآني دانش‌آموزي، مجامع قرآني كه فعاليت‌هاي تخصصي داشته و اقدام به برگزاري محافل انس با قرآن كريم به شكل تخصصي و مستمر مي‌كنند، مورد حمايت قرار گرفته و برنامه‌ريزي خاصي براي هر چه بهتر انجام شدن فعاليت‌ در اين مجمع‌ها صورت خواهد گرفت.

اداره‌كل امور قرآني وزارت آموزش و پرورش علاوه بر جهت‌دهي هيأت‌ها و مجامع قرآني، در سال تحصيلي آينده، برنامه‌ريزي براي برگزاري همايش‌ها و محافل قرآني در هيأت‌هاي قرآني دانش‌آموزي را نيز در دستور كار خود قرار داده است. منبع: ايكنا

نسخه قابل چاپ
رتبه مطلب: 0.00، از 0 راي پيام هاي ديگران (1 نظر)

تعداد بازديد اين صفحه: 133
خانه | بازگشت | Quran Guest (qguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.