اخبار ويژه
آغاز تحول در برنامه‌هاي قرآني مدارس ابتدايي از مهر 90
تحول در برنامه‌هاي قرآني مدارس ابتدايي از مهر 90 انجام مي‌شود و در تلاش هستيم تا نظام آموزش و پرورش بايد همگام، همسو و هم جهت با قرآن باشد.

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران ‌(ايكنا)، به نقل از مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، «حميدرضا حاجي‌بابايي» وزير آموزش و پرورش در جمع كاركنان حوزه ستادي وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به ساماندهي دوره ابتدايي در سال 90 گفت: يكي از موارد مهمي كه در ساماندهي دوره ابتدايي مورد توجه قرار خواهد گرفت تحول عظيم قرآني در مدارس ابتدايي از مهر 90 است.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به يك ساعت آموزش ويژه انس با قرآن در دوره ابتدايي، بهترين دوران حفظ، قرائت و انس با قرآن را دوره ابتدايي دانست و افزود: نظام آموزش و پرورش بايد همگام، همسو و هم جهت با قرآن باشد.

وي در اين بخش از سخنان خود با اشاره به يكي از يازده مصوبه شوراي آموزش و پرورش مبني بر ساماندهي دوره ابتدايي در سال 90 گفت: مدارس ابتدايي از سال 90 پنج روزه مي‌شوند.

حميدرضا حاجي‌بابايي، مبناي پنج روزه شدن مدارس ابتدايي را از سال تحصيلي آينده، يك كار تحقيقي و كارشناسي صددرصد موفق دانست و عنوان كرد: با اجراي اين طرح يك گام براي شكوفايي دوره ابتدايي و تعريف جديد در آموزش و پرورش برداشته مي‌شود.

وزير آموزش و پرورش در پايان، دوره ابتدايي را نيازمند دگرگوني در همه امور مربوطه دانست و يادآور شد: كارهاي خوب و مطلوبي در اين دوره آغاز شده است. 


منبع: ايكنا